दैलेखमा एक विद्यालयमा तालाबन्दी

गज्जब नेपाल संवाददाता
 
२०७७ कार्तिक २२, शनिबार २१:०२ मा प्रकाशित

२२, कार्तिक २०७७, दैलेख

विद्यालयका बिषयगत शिक्षकहरुलाई तलब भत्ता नदिएर निकालियकाे भन्दै दैलेखको एक विद्यालयमा तालाबन्दी गरिएको छ । जिल्लाको महाबु गाउँपालिका वार्ड नं- १ मा रहेको मष्टा आधारभूत विद्यालयमा अभिभावकहरुले ताला बन्दी गरेका हुन ।

तस्बिर: वासुदेव भट्टराईको फेसबुक वालबाट

विद्यालयका अभिभावकहरुले बिषयगत शिक्षकहरुलाई तलब भत्ता नदियर निकालियकाे, विद्यालयमा कम्प्युटर विषयको शिक्षक हुँदा हुँदै आफूनिकटको शिक्षक राख्ने गरि गाेप्य निर्णय गरि बिज्ञापन गरिएकोकाे आरोप लगाएका छन् ।

उनीहरूले बिषयगत शिक्षककाे व्यवस्थापन नगरेकाे, विद्यालय व्यवस्थापन समितिले निर्माण गरेको भवनको सार्वजनिक सुनुवाई नगरेकाे, विद्यालयमा रिक्त रहेको प्राथमिक तहको शिक्षक पदमा पहिले विज्ञापन गर्ने निर्णय गरेको र पछि राजनीतिक हस्तक्षेपका कारण शिक्षक सहमति गराइएको आरोप पनि लगाइएको छ।

शिक्षक अभिभावक सङ्घका संयोजक गोविन्दप्रसाद भट्टराईद्वारा हस्ताक्षरित विज्ञप्तीमा विद्यालयमा एउटा कोटा बाहेक अन्य विषयगत कोटामा शिक्षक नभएको, विद्यालय भवन निर्माणपछि साधन स्रोत नभएको र विद्यालयका अत्यावश्यक विषयहरुमा समितिका सदस्यलाई झुक्याई निर्णय अगावै हस्ताक्षर गर्न लगाई निर्णय गरिएको भन्दै घोर आपत्ति जनाइएको छ ।

हेर्नुहोस् विज्ञप्ति

Next Post

फोटो पत्रकार थापाको सुदूरपश्चिम चिनाउने गज्जबको रहर

२०७७ कार्तिक २२, शनिबार २१:०२
२२ कात्तिक, काठमाडौं । फोटो–पत्रकार भरतबन्धु थापा मन लोभ्याउने सुदूर पश्चिमेली प्राकृतिक छटाहरूलाई डेढ दशकदेखि कैद गरिरहेका छन् । थापाले सुदूरपश्चिमलाई केन्द्र राखेर खिचिएका तस्वीरहरु समेटेर आफ्नो चौथो पुस्तक ‘एक्सप्लोर फार वेस्ट’ यसै महिना सार्वजनिक गरेका छन् । यसअघि थापाका पश्चिम नेपालका प्राकृतिक गन्तव्य, रहनसहन र जंगली–जीवनका फोटो संग्रहित तीन […]