राष्ट्रपति-प्रधानमन्त्रीबीच सरूमै द्वन्द्व, संविधानको धारा उल्लेख नभए शपथ नलिने प्रधानमन्त्रीकाे अडान, उल्लेख गर्न नसकिने राष्ट्रपती भण्डारीकाे भनाइ

गज्जब नेपाल संवाददाता
 
२०७८ असार २९, मंगलवार १९:३७ मा प्रकाशित

२९ असार, काठमाडौं ।

नियूक्त भएकाे पहिलो दिनबाटै राष्ट्रपति-प्रधानमन्त्रीबीच द्वन्द्व सुरू भएकाे छ । संविधानको धारा उल्लेख नभएसम्म शपथ नलिने प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले अडान लिएका छन् ।  संविधानका धारा उल्लेख गरेर सफत गराउन नसकिने राष्ट्रपती विद्यादेवी भण्डारीले बताएकी छन ।

राष्ट्रपति भण्डारीले संविधानको धारा उल्लेख नगरी नियुक्ति गरेको भन्दै देउवाले त्यसलाई नसच्याएसम्म शपथ ग्रहण गर्न अस्वीकार गरेका हुन् । उनले राष्ट्रपतिले संविधानको धारा ७६ (५) अनुसार प्रधानमन्त्री नियुक्त गरेको भनी उल्लेख गर्नुपर्ने अडान लिएका स्रोतले जनाएको छ ।

राष्ट्रपति भण्डारीले मंगलबार देउवालाई प्रधानमन्त्री नियुक्त गर्दा संविधानको धारा उल्लेख नगरी सर्वोच्च अदालतको फैसला बमोजिम प्रधानमन्त्री नियुक्त गरेको उल्लेख गरेकी छिन् । तर देउवाले भने आफूले धारा ७६ (५) अनुसार प्रधानमन्त्रीमा दावी पेश गरेको र सर्वोच्च अदालतले त्यसै धारा अनुसार प्रधानमन्त्री नियुक्तिका लागि परमादेश दिएको भन्दै राष्ट्रपतिलाई नियुक्ति सच्याउन आग्रह गरेका हुन् ।

यस्तो छ राष्ट्रपति कार्यालयले जारी गरेको विज्ञप्ति

Next Post

गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थल परीक्षण उडानको अन्तिम तयारीमा

२०७८ असार २९, मंगलवार १९:३७
 ०९ साउन २०७८ निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थल परीक्षण उडानको अन्तिम तयारीमा पुगेको छ। विमानस्थलको प्राविधिकतर्फको काम सकिएपछि अब परीक्षण उडानको तयारी गरिएको हो। गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थलका आयोजना प्रमुख प्रवेश अधिकारीका अनुसार विमानस्थलको बाह्य संरचनाको काम सकिसकेको छ भने भित्र उपकरण सुरक्षा जाँचको काम मात्रै बाँकी रहेको छ। उनले भने, ‘हामी […]